Kredyty doradztwo Kraków - Kredytkrak.pl

Jak pomnożyć zaoszczędzone pieniądze?

Mimo, że tylko 2% Polaków odkłada pieniądze regularnie, powoli uczymy się jak oszczędzać, tym bardziej że obecnie nikt już nie liczy na godne emerytury wypłacane przez państwo. Coraz więcej osób szuka sposobu na efektywne oszczędzanie oraz pomnażanie pieniędzy, z których mogliby korzystać po zakończeniu pracy zawodowej.

Wybór formy inwestowania pieniędzy jest trudny i zależy od tego, jakie mamy oczekiwania. Oczywiście przed dokonaniem jakiegokolwiek wyboru, powinniśmy dokładnie prześledzić dostępne możliwości. Dobrym rozwiązaniem jest pomoc doradcy finansowego, który z pewnością będzie orientował się dużo lepiej od nas.

Bezpieczne formy inwestowania

Do bezpiecznych i najpopularniejszych form pomnażania oszczędności należą lokaty. W tym wypadku nie można wprawdzie liczyć na duże zyski, nie mniej jednak, jest to inwestycja bezpieczna, także dla osób, które boją się ryzykować. Decydując się na takie rozwiązanie, warto sprawdzić instytucję bankową i porównać ofertę z innymi. Można też zdecydować się na umieszczenie oszczędności na lokatach w bankach zagranicznych np. w Norwegii, gdzie sytuacja finansowa uważana jest za stabilną.

Obligacje skarbowe i emitowane przez przedsiębiorstwa

Do bezpiecznych form inwestowania oszczędności zalicza się również obligacje skarbowe albo obligacje emitowane przez firmy. To drugie rozwiązanie jest wprawdzie uznawane za zadecydowanie mniej bezpiecznie, nie mniej jednak im wyższe ryzyko, tym wyższe zyski. Najlepiej zdecydować się na zakup obligacji, przedsiębiorstw niepowiązanych kapitałowo.

Inna sposoby inwestowania pieniędzy

Ostatnio dużym powodzeniem cieszą się inwestycje związane z pożyczkami społecznościowym, w tego typu transakcjach nie biorą udziału żadne instytucje finansowej, po prostu pożyczamy pieniądze osobom, które akurat potrzebują gotówki i są nam zwracane z procentem. Można to zrobić za pośrednictwem specjalnych platform internetowych. Jeżeli dysponujemy większą gotówką, warto zainwestować w nieruchomości. Jeżeli kupimy mieszkanie pod wynajem w dużym mieście, możemy cieszyć się z comiesięcznych stałych wpływów na konto.

Sprawdź zestawienia dla klientów z Krakowa:
Kredyty gotówkowe Kraków – doradztwo i pośrednictwo
Kredyty hipoteczne Kraków – na zakup mieszkania, domu, działki
Kredyty samochodowe Kraków – na nowe i używane pojazdy
Doradztwo finansowe Kraków – najlepsi doradcy w Krakowie