Kredyty doradztwo Kraków - Kredytkrak.pl

Inwestowanie w pożyczki społecznościowe – warte ryzyka?

Social lending czyli pożyczki społecznościowe są coraz popularniejszą formą inwestowania pieniędzy. Polega to na zawieraniu transakcji finansowych pomiędzy pożyczkodawcami, a pożyczkobiorcami za pośrednictwem specjalnej platformy internetowej. W tym wypadku w transakcji nie uczestniczą żadne instytucje finansowe, po prostu osoby, które dysponują nadwyżką gotówki, pożyczają ją tym, którzy akurat jej potrzebują.

Inwestor, który pożycza w ten sposób pieniądze, może zarobić dużo więcej, niż inwestując oszczędności w tradycyjny sposób na przykład gromadząc je na lokacie. Decydując się na takie rozwiązanie, co miesiąc dostajemy część kapitału, który zainwestowaliśmy wraz z odsetkami. Natomiast, jeżeli decydujemy się na pożyczenie pieniędzy za pośrednictwem takiej platformy, będziemy zobowiązani do wypełnienia specjalnego wniosku, w którym trzeba przedstawić cel na jaki chcemy przeznaczyć środki, ile gotówki potrzebujemy. Niezbędne będzie także zaświadczenie o dochodach, przedstawienie dowodu osobistego oraz wyciągi z konta bankowego. W przypadku, gdy prowadzimy działalność gospodarczą należy przedstawić księgę przychodów i rozchodów albo PIT.

Czy takie transakcje są bezpieczne?

Chociaż pożyczki społecznościowe w Polsce jeszcze się nie upowszechniły, to w innych krajach, cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Tego typu platformy są bezpieczne, a przed sfinalizowaniem jakiejkolwiek transakcji, trzeba przejść przez kilka etapów rejestracji oraz weryfikacji tożsamości. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w tego typu serwisach jest to, że można śledzić historię spłacanych zobowiązań danego pożyczkobiorcy. Chociaż cały proces odbywa się poza placówką bankową to jest legalny. Taka forma zaciągania pożyczki to bardzo dobra alternatywa dla osób, które nie mają zdolności kredytowej np. ze względu na to, że pracują w oparciu o umowy zlecenie czy umowy o dzieło. Oczywiście trzeba pamiętać, że przepisy narzucają pewne ograniczenia, między innymi maksymalną wysokość odsetek.

Sprawdź zestawienia dla klientów z Krakowa:
Kredyty gotówkowe Kraków – doradztwo i pośrednictwo
Kredyty hipoteczne Kraków – na zakup mieszkania, domu, działki
Kredyty samochodowe Kraków – na nowe i używane pojazdy
Doradztwo finansowe Kraków – najlepsi doradcy w Krakowie