Kredyty doradztwo Kraków - Kredytkrak.pl

Czy oszczędzanie małych kwot ma sens?

Według badań przeprowadzonych przez TNS zaledwie 2% Polaków oszczędza regularnie. Nie jesteśmy nauczeni oszczędzać, zazwyczaj żyjemy od wypłaty do wypłaty, wydając pieniądze na bieżąco. Polacy pytani o powód braku oszczędności odpowiadają, że mają zbyt niskie zarobki, tymczasem zarabiając nawet najniższą krajową można odłożyć kilka złotych, które powoli będą tworzyć poduszkę finansową.

Nadwyżka pieniędzy to wyższe poczucie bezpieczeństwa i mniej stresów. Niestety trudno jest przewiedzieć niektóre sytuacje życiowe, niekiedy gotówka potrzebna jest nam z dnia na dzień, jeżeli nie mamy oszczędności jedynym rozwiązaniem jest pożyczka, co może wpędzić nas w duże kłopoty finansowe. Odkładanie pieniędzy na przyszłość jest ważne i warto to robić. Nawet gromadzenie niewielkich kwot ma sens.

Najważniejsza jest zmiana myślenia na temat oszczędzania, pamiętajmy też o odpowiednim zaplanowaniu wydatków. Kontrola nad domowym budżetem jest ważna, najlepiej na początku i na końcu miesiąca przeanalizować wszystkie swoje wydatki. Błędem jest myślenie, że małe kwoty do niczego się nie przydarzą, spróbujmy spojrzeć na nie jednak z perspektywy kilku miesięcy czy roku. Skuteczność oszczędzania w dużej mierze będzie zależeć od naszego nastawienia, należy wyrobić w sobie nawyk odkładania nadwyżki gotówki, kluczowa jest także konsekwencja w działaniu. Na początku nie warto stawiać sobie dalekosiężnych celów, które będą trudne do zrealizowania, spróbujmy zacząć oszczędzać na drobne rzeczy np. zdecydujmy się na odkładanie pieniędzy na wyjazd weekendowy, albo wymarzone buty. W ten sposób małymi krokami będziemy zbliżać się do sukcesu, nie warto się zrażać, gdy pierwsza próba się nie powiedzie.
Oszczędzanie nie jest takie łatwe, jak może się wydawać, nie mniej jednak warto zacząć to robić, dzięki temu będziemy mogli żyć spokojniej i nie będziemy się martwić, czy wystarczy nam pieniędzy przed kolejną wypłatą. Jeżeli mamy już zabraną większą sumę, warto ją zainwestować, coraz popularniejszym rozwiązaniem są fundusze inwestycyjne, jeśli będziemy trzymać gotówkę w przysłowiowej skarpecie będzie ona tracić na wartości.

Sprawdź zestawienia dla klientów z Krakowa:
Kredyty gotówkowe Kraków – doradztwo i pośrednictwo
Kredyty hipoteczne Kraków – na zakup mieszkania, domu, działki
Kredyty samochodowe Kraków – na nowe i używane pojazdy
Doradztwo finansowe Kraków – najlepsi doradcy w Krakowie