Kredyty pośrednictwo Kraków - Kredytkrak.pl

Mikrofaktoring – na czym polega?

Mimo, że rynek wychodzi powoli na prostą po kryzysie, to nadal skutki ówczesnych spadków i problemów są odczuwalne, zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorstw. Stąd tak istotna jest poprawa płynności finansowej tych przedsiębiorstw.

Mikrofaktoring jest produktem skierowanym właśnie dla takich podmiotów. Obrót MSP oscyluje w granicach do 1 miliona złotych rocznie. Do niedawna pomoc mikro firmom uważana była za zbyt ryzykowną, stąd factoring dotyczył głównie dużych podmiotów gospodarczych. Dziś usługa ta pozwala eliminować zatory płatnicze mniejszym podmiotom współpracującym z dużymi firmami, a oferowana jest na całkiem atrakcyjnych warunkach.

Jak to wygląda?

Firma, która zdecyduje się na mikrofaktoring otrzymuje na konto bankowe środki w ciągu nawet kilku dni od przekazania faktorowi należności. Może więc na bieżąco regulować swoje zobowiązania. Firmy factoringowe nie żądają dodatkowych zabezpieczeń, usługa nie wpływa na zdolność kredytową. Jedynym zabezpieczeniem jest cesja wierzytelności i oczywiści opłata. Najczęściej stanowi ona do 20% w skali roku (obejmuje prozie i wszelkie dodatkowe opłaty).

Zalety mikrofaktoringu

Zalet factoringu jest wiele. Głównie doceniony jest szybki dostęp do gotówki po przekazaniu nie przeterminowanej faktury, co zapewnia stabilność finansową i bieżące funkcjonowanie bez zakłóceń. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów factoringu. Warto brać pod uwagę pełny factoring, gdzie ryzyko związane z brakiem zapłaty przechodzi na faktora. Wówczas przedsiębiorca nie musi się martwić o ewentualną windykację należności, więc oszczędza na zatrudnieniu specjalistów w tej dziedzinie. Kolejną zaletą jest możliwość wydłużenia terminów zapłaty za towary/usługi. To postawi ją wyżej w rankingu innych firm działających w tej samej branży.

Usługi faktoringowe nie są jeszcze popularne. Wiele osób, głównie dlatego, że nic na ten temat nie wie, nie korzysta z tej wygodnej usługi. Jedynie firmy, które działają na rynku niskomarżowym mogą „wypróbować” opłacalność factoringu i przeliczyć wszystkie koszty w odniesieniu do zysku. Warto poznać też techniki działania i specyfikę firmy faktoringowej, z której usług mamy zamiar skorzystać. Głównie należy prześledzić znajomość polskich realiów, zrozumieniem tematu i sposobem przekazywania wiedzy (jasno i zrozumiale), określenie podstawowych zasad usługi i porządek dokumentacji.

Sprawdź zestawienia dla klientów z Krakowa:
Kredyty gotówkowe Kraków – doradztwo i pośrednictwo
Kredyty hipoteczne Kraków – na zakup mieszkania, domu, działki
Kredyty samochodowe Kraków – na nowe i używane pojazdy
Doradztwo finansowe Kraków – najlepsi doradcy w Krakowie

PROMOCJE KREDYTÓW HIPOTECZNYCHPOZNAJ WSZYSTKIE
+